Domaine Tariquet - Premiere Grives Gascogne blanc 2022

Značka: Domaine Tariquet

Delikátní polosuché až lehce polosladké bílé víno z odrůdy Gross Manseng z jihu Francie z Gaskoňska. Výrazná stopa kandovaného ovoce.

Dostupnost Skladem
310 Kč
Domaine Tariquet - Premiere Grives Gascogne blanc 2022
Značka: Domaine Tariquet

Domaine Tariquet je renomované rodinné vinařství v Gascogne, Francie, od roku 1912. Specializuje se na odrůdy Sauvignon Blanc, Chardonnay, Colombard a Gros Manseng s vášní pro inovaci a tradičními vinařskými dovednostmi.

V Gaskoňsku, začátkem zimy, se připomíná příchod prvních drozdů („premières grives“), kteří touží po svém podílu na sezónním sběru. Zralé hrozny, plné sladkosti a rozkoše, sklizené koncem podzimu, dávají vzniknout elegantnímu vínu s jemnou charakteristikou. Jeho plnost na patře je okořeněna lahodnou tropickou notou, doplněnou svěžestí. Vyvážená sladkost přechází v čerstvé hrozny na závěr - okamžitá radost pro chuťové pohárky.

Vinifikace v termoregulovaných nerezových kádích při nízké teplotě, což zaručuje úžasné exotické aroma. Víno má intenzivní chuť s osvěžující jemností. Premières Grives je jemné, elegantní a mírně pikantní. Doporučuje se jako aperitiv nebo k dezertům.

Vzhled vína je ozdoben žlutou barvou se zlatými odlesky. Na nosu se vyjevuje aroma citrusů, exotického ovoce a čerstvých hroznů. Na patře se projevuje bohatý a ovocný pocit, živý a jemný, s exotickým charakterem. To všechno dává tomuto jemnému vínu elegantní a osobitý ráz.

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Francie
Klasifikace: IGP
Objem: 0,75 l
Obsah alkoholu: 11,5 %
Obsah cukru: Polosuché
Odrůda: Gros Manseng
Ročník: 2022
Vinařská oblast: Côtes du Gascogne
Země původu: Francie

Sídlo Domaine Tariquet je považováno za ikonu vinařství v jihozápadní Francii, v Gascogne, a je provozováno jako rodinný podnik s dlouhou historií od roku 1912. Vyniká svou schopností inovace a pečlivým zachováním tradičních vinařských postupů, což se odráží v kvalitě jejich vín. Specializují se na odrůdy hroznů jako Sauvignon Blanc, Chardonnay, Colombard a Gros Manseng, z nichž každé přináší do svých vín jedinečný charakter.

Sauvignon Blanc z Domaine Tariquet je osvěžující s výraznými tóny citrusů a bylin, což je výsledek precizního výběru hroznů a péče o detaily. Chardonnay z této vinice se vyznačuje plností a jemnými vanilkovými podtóny z dřevěného zrání. Colombard je další významnou odrůdou, která přináší osvěžující a ovocné víno s jemnými tóny bílých květin. Gros Manseng je regionální specialitou s výraznou aromatickou složkou a pozoruhodně dlouhým dozvukem, který představuje závěrečnou poznámku v jejich portfoliu vynikajících vín.