Marrenon - Ventoux "Orca" 2019

Značka: Marrenon

Strukturované a hutné červené víno z Rhôny! Pestrá paleta ovocných tónů a exotického koření. Vynikající víno!

Dostupnost Skladem
390 Kč
Marrenon - Ventoux "Orca" 2019
Značka: Marrenon

ODRŮDY: Grenache noir 90% a 10% Syrah
TERROIR: jíly a vápenec

Vinařství Marrenon představuje vrcholnou kvalitu oblasti a toto cuvée je jedním z jeho předních zástupců. Tento speciální blend reflektuje jejich úsilí o maximální excelenci. Na rozdíl od typických vín této apelace, která jsou lehká a ovocná, toto víno přináší komplexnost a hloubku.

Temná barva odráží bohatství přezrálého lesního ovoce vůněmi doplněné lehkou kořenitostí v chuti. S 90% Grenache a 10% Syrah z 60letých vinic s jílovito-vápenitou půdou, toto víno nabízí výjimečnou strukturu.

Ideální pro skladování až 8-10 let.

Doplňkové parametry

Kategorie: Francie
Klasifikace: AOP
Objem: 0,75 l
Obsah alkoholu: 15 %
Obsah cukru: Suché
Odrůda: Syrah, Grenache/Garnacha
Ročník: 2019
Vinařská oblast: Côtes du Rhône
Země původu: Francie

MARRENON

Vinařství Marrenon, vrcholný producent v oblasti Luberon a Ventoux, se nachází v srdci údolí Rhony a Provence. Jeho vinice se rozkládají na úpatí hory Ventoux, slavné z Tour de France, a v chráněném přírodním parku Luberon, zapsaném do seznamu UNESCO. Věnují se zcela přírodnímu zemědělství v bio režimu. Výjimečná kvalita vín z této oblasti byla oceněna mnoha odborníky. Červená vína se opírají o odrůdy Grenache a Syrah, zatímco bílá jsou vyráběna z Vermentina, Ugni blanc a bílé Grenache. Avšak nejslavnějším produktem jsou růžová vína, z nichž Petula slouží již deset let jako oficiální víno turnaje Roland Garros.