Tony Bish - Chardonnay Fat & Sassy 2021

Značka: Tony Bish

Chardonnay z Nového Zélandu z oblasti Hawke's Bay. Zrálo v barrique sudech po dobu 9 měsíců. Výrazné a vyvážené víno s delší dochutí.

Dostupnost Skladem
489 Kč 652 Kč / 1 l
Tony Bish - Chardonnay Fat & Sassy 2021
Značka: Tony Bish

Tony Bish Chardonnay z Hawke's Bay v Novém Zélandu představuje skvělé víno s bohatou historií a vášní za udržitelností. Hrozny pocházejí z vinic v čtvrti Bridge Pa Triangle, sklizené z certifikovaných vinic podle standardů udržitelného vinařství Nového Zélandu. S dominancí klonu 15 a dotykem Mendoza Chardonnay, toto víno oplývá intenzivními tóny zralých broskví a nektarinek, doplněnými jemnými nuancemi vanilky a crème brûlée. Na patře se projevuje bohatá ovocnost a krémová textura, která graduje do elegantní dochuti. Harmonické a komplexní, je ideální jak jako aperitiv, tak i jako doprovod k bohatým salátům a korýšům. S Tony Bish Chardonnay si užijete skvělý zážitek z Nového Zélandu ve sklenici.

Víno vzniklo ze strojově sklizeného ovoce, jemně očištěného a pečlivě stlačeného do nádrže k usazení. Poté byla šťáva převedena do velkých francouzských dubových cuvée nádrží a barikových sudů, kde probíhala fermentace a zrání. Pro primární fermentaci byly použity kvasinky CY3079. Všechny šarže podstoupily sekundární jablečno-mléčnou fermentaci. Víno pak zrálo sur-lie po dobu 9 měsíců před stočením a filtrací do lahví. Tento proces zajišťuje, že výsledné víno zachovává svou čistotu a složitost, připravené k vašemu sklenici pro nezapomenutelný zážitek.

Doplňkové parametry

Kategorie: Nový Zéland
Objem: 0,75 l
Obsah alkoholu: 13,5 %
Obsah cukru: Suché
Odrůda: Chardonnay
Ročník: 2021
Vinařská oblast: Hawke's Bay
Země původu: Nový Zéland

Vinařství Tony Bish se řadí mezi přední producenty vynikajících vín na Novém Zélandu, s hlavním sídlem v regionu Hawke's Bay. Tento region je proslulý svým teplým podnebím a rozmanitým terénem, který vytváří optimální podmínky pro pěstování hroznů. Klíčovým prvkem, který Tony Bish odlišuje, je jeho vášeň a závazek k tradičnímu zpracování a pěstování odrůdy Chardonnay. Vinařství se zavázalo k vytváření vín s unikátním charakterem a výrazem místa, kde hrozny dozrávají.

Vinařský mistr Tony Bish je znám svou inovativní prací s dubovými sudy, která přináší vínům výraznou hloubku a komplexnost. Jeho unikátní metoda fermentace v dubových sudech bez použití síry, nazývaná "Zvětšení", dodává vínům značnou eleganci a strukturu. Vinařství Tony Bish také dbá na udržitelnost a ekologický přístup ke svým vinicím, s cílem minimalizovat ekologický dopad a chránit krajinu pro budoucí generace, což je hodnota, která je v regionu Hawke's Bay stále důležitější.