Tony Bish - Chardonnay Skeetfield 2020

Značka: Tony Bish

Vrcholné dílo Novozéladnského Chardonnay. Zrálo v barrique sudech po dobu 18 měsíců. Velké tělo, dlouhá dochuť a výrazný potenciál k archivaci.

Dostupnost Skladem
1 270 Kč 1 693,33 Kč / 1 l
Tony Bish - Chardonnay Skeetfield 2020
Značka: Tony Bish

Tony Bish Hawke's Bay Chardonnay představuje zážitek z výběrového novozélandského vína, který okouzlí vaše smysly. Užijte si povznášející aroma briošky, broskve, vanilky, citrusové kůry a pražených lískových oříšků. Chuť je silná a plná, s bohatostí a obrovskou délkou, která vás zaujme od prvního doušku až po dlouhý, svěží závěr. Broskve, citronová kůra, pražené lískové oříšky a vanilka se prolínají v dokonalé harmonii, poskytující nezapomenutelný zážitek pro vaše chuťové buňky.

Vinice, ze kterých pochází tento skvost, jsou certifikovány v rámci systému udržitelného vinařství Nového Zélandu. Hrozny jsou pečlivě ručně sbírány a lisovány celé, s minimálním zásahem. Víno prošlo 100% sudovou fermentací a zrálo ve 60% nových sudech z francouzského dubu Taransaud, což přineslo komplexnost a hloubku. Kaly battonage přispěly k vynikající kvalitě textury, zatímco minimální manipulace až po lahvování zachovala čistotu a intenzitu vína. Skeetfield je víno s výjimečnou silou a grácií, které odmění vaši trpělivost a nadchne vaše smysly. Buďte připraveni na skvělý zážitek plný lahodných chutí a výjimečného kvalitního vína.

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Nový Zéland
Objem: 0,75 l
Obsah alkoholu: 14 %
Obsah cukru: Suché
Odrůda: Chardonnay
Ročník: 2020
Vinařská oblast: Hawke's Bay
Země původu: Nový Zéland

Vinařství Tony Bish se řadí mezi přední producenty vynikajících vín na Novém Zélandu, s hlavním sídlem v regionu Hawke's Bay. Tento region je proslulý svým teplým podnebím a rozmanitým terénem, který vytváří optimální podmínky pro pěstování hroznů. Klíčovým prvkem, který Tony Bish odlišuje, je jeho vášeň a závazek k tradičnímu zpracování a pěstování odrůdy Chardonnay. Vinařství se zavázalo k vytváření vín s unikátním charakterem a výrazem místa, kde hrozny dozrávají.

Vinařský mistr Tony Bish je znám svou inovativní prací s dubovými sudy, která přináší vínům výraznou hloubku a komplexnost. Jeho unikátní metoda fermentace v dubových sudech bez použití síry, nazývaná "Zvětšení", dodává vínům značnou eleganci a strukturu. Vinařství Tony Bish také dbá na udržitelnost a ekologický přístup ke svým vinicím, s cílem minimalizovat ekologický dopad a chránit krajinu pro budoucí generace, což je hodnota, která je v regionu Hawke's Bay stále důležitější.