Vinařství Sonberk - Chardonnay NFT 2022

Limitovaná edice Chardonnay z vinařství Sonberk. Víno kvasilo v nerezových nádobách a pravdou je, že mu to velice prospělo!

Dostupnost Skladem
430 Kč 573,33 Kč / 1 l
Vinařství Sonberk - Chardonnay NFT 2022

Limitované Chardonnay NFT ze Sonberku ke 20. výročí od založení vinařství Sonberk.

Etiketu téhle lahve Chardonnay NFT zdobí kočka Micka, kterou snad pokaždé potkáte při návštěvě vinařství v Popicích. A je v celku jedno, jestli bude pršet nebo padat sníh nebo zda-li slunce bude pekelně pálit. Micka tam na Vás vždy ráda mňaukne, tak ji nezapomeňte hezky pozdravit a pohladit :-)

 

A v čem že tkví záhada sonberského pojetí zkratky? Představuje Vám název Nerez Fermented Chardonnay, kdy jsme nechali všemi oblíbenou odrůdu prokvasit v klasických nerezových tancích, jak ji od nás ještě neznáte.

 

Ocenění:

Prague Wine Trophy 2023 - Prague Premium Gold (92 b.)

Doplňkové parametry

Kategorie: Česká republika
Klasifikace: Pozdní sběr
Obec: Popice
Objem: 0,75 l
Obsah alkoholu: 13,5 %
Obsah cukru: Suché
Odrůda: Chardonnay
Ročník: 2022
Vinařská oblast: Morava
Vinařská podoblast: Mikulovská
Vinařská trať: Sonberk
Země původu: Česká republika

Vinařství Sonberk, to jsou moderní a nadčasová vína s historií sahající až do 13. století. Ročně vyprodukuje 50 až 150 tisíc lahví, přičemž kvalita je vždy na prvním místě. Mandloně, meruňky a levandule pěstované u vinic, spolu s vlastními včelami, dokládají závazek k udržitelnému hospodaření.

Sklep vinařství Sonberk není jako ostatní. Nestoupáte dolů, ale nahoru, směrem k slunci. Umístěn na slunném kopci v historicky bohaté krajině, která má dlouhou tradici vinařství, vypráví příběh o vinicích již od 13. století. Majitelé se rozhodli tuto tradici oživit a pěstovat révu v souladu s přírodou a starými postupy.

Vinice jsou proloženy lučními pásy a levandulí, což nejen podporuje ekosystém, ale také přispívá k udržení vlhkosti v krajině. Každý hrozen je ručně sklízen a pečlivě vybírány pouze ty nejlepší bobule, které se proměňují ve vysoce kvalitní víno.

Vinařství je známé svými vynikajícími odrůdami, jako je sonberský Riesling, Pálava a Merlot. Milovníci vína ocení také Tramín, Muškát moravský, Sauvignon, Rulandské šedé a Chardonnay, které jsou nepostradatelnou součástí nabídky vinařství Sonberk.