Vinařství Sonberk - Merlot Rare Barrique 2018 Velký Sonberk

Tak takové víno, na Sonberku ještě nebylo! Skvělý až excelentní ročník 2018. Zrání dva roky ve francouzských barikových sudech François Frères.

Dostupnost Skladem
1 450 Kč 1 933,33 Kč / 1 l
Vinařství Sonberk - Merlot Rare Barrique 2018 Velký Sonberk

číslo šarže: 7719

Tohle víno se stává cennějším s každým rokem, který mu poskytnete k zrání. Již teď pochází z nejlepších hroznů našeho vinohradu. Po dobu dvou let zrálo ve francouzských barikových sudech François Frères označených jako Rare, od 20.11.2018 do 3.12.2020.

Hustá granátová barva s jiskřícími rubínovými odlesky, s vůní neuvěřitelně komplexní a strukturovanou, plnou lesních bobulových plodů, kompotovaných ostružin a exotického koření. Zrání v sudech přidává noblesní tóny dřeva, čokolády a kakaa. Chuť je robustní, silná a hřejivá, s tóny lesního ovoce, hořké čokolády zmírněné náznakem smetany, elegantním nádechem eukalyptu a nekonečně dlouhým závěrem plným ovoce a zralých taninů. Doporučujeme víno dekantovat a užít si jeden z nejlepších Merlotů v historii Sonberku.

Doplňkové parametry

Kategorie: Česká republika
Klasifikace: Výběr z hroznů
Obec: Popice
Objem: 0,75 l
Obsah alkoholu: 15 %
Obsah cukru: Suché
Odrůda: Merlot
Ročník: 2018
Vinařská oblast: Morava
Vinařská podoblast: Mikulovská
Vinařská trať: Sonberk
Země původu: Česká republika

Vinařství Sonberk, to jsou moderní a nadčasová vína s historií sahající až do 13. století. Ročně vyprodukuje 50 až 150 tisíc lahví, přičemž kvalita je vždy na prvním místě. Mandloně, meruňky a levandule pěstované u vinic, spolu s vlastními včelami, dokládají závazek k udržitelnému hospodaření.

Sklep vinařství Sonberk není jako ostatní. Nestoupáte dolů, ale nahoru, směrem k slunci. Umístěn na slunném kopci v historicky bohaté krajině, která má dlouhou tradici vinařství, vypráví příběh o vinicích již od 13. století. Majitelé se rozhodli tuto tradici oživit a pěstovat révu v souladu s přírodou a starými postupy.

Vinice jsou proloženy lučními pásy a levandulí, což nejen podporuje ekosystém, ale také přispívá k udržení vlhkosti v krajině. Každý hrozen je ručně sklízen a pečlivě vybírány pouze ty nejlepší bobule, které se proměňují ve vysoce kvalitní víno.

Vinařství je známé svými vynikajícími odrůdami, jako je sonberský Riesling, Pálava a Merlot. Milovníci vína ocení také Tramín, Muškát moravský, Sauvignon, Rulandské šedé a Chardonnay, které jsou nepostradatelnou součástí nabídky vinařství Sonberk.