Vinařství Sonberk - Pálava Slámové víno 2020

Přírodně sladká Pálava ze Sonberku. Vychutnejte si to nejlepší dezertní víno, které vozí spoustu ocenění ze světových soutěží.

Dostupnost Skladem
490 Kč 1 960 Kč / 1 l
Vinařství Sonberk - Pálava Slámové víno 2020

Víno nesoucí v sobě doteky a péči lidí, kteří mu věnovali lásku. Jeho omamná vůně exotických květin a opojná chuť šťavnatého ovoce vypráví příběh vinohradníků a sklepmistrů, spojený s dobrovolnou prací zachraňující zralé hrozny před deštěm. Tahle Pálava v sobě nese takový menší příběh lidí, kteří se rozhodli zachránit hrozny před dešťovou skázou.

Sběr hroznů: 5., 7. a 20.10. 2020. Lisování: 23. a 24.2.2021. Cukernatost moštu: 38,4 °ČNM.

 

Ocenění

Prague Wine Trophy 2021 - Prague Premium Gold (93 b.)
Decanter World Wine Awards 2022 - Bronzová medaile (89 b.)
Prague Wine Trophy 2022 - Prague Platinum (98 b.)
Wine & Degustation - Nejlépe hodnocené víno průvodce víny ČR (98 b.)

Doplňkové parametry

Kategorie: Česká republika
Klasifikace: Slámové
Obec: Popice
Objem: 0,25 l
Obsah alkoholu: 9 %
Obsah cukru: Sladké
Odrůda: Pálava
Ročník: 2020
Vinařská oblast: Morava
Vinařská podoblast: Mikulovská
Vinařská trať: Sonberk
Země původu: Česká republika

Vinařství Sonberk, to jsou moderní a nadčasová vína s historií sahající až do 13. století. Ročně vyprodukuje 50 až 150 tisíc lahví, přičemž kvalita je vždy na prvním místě. Mandloně, meruňky a levandule pěstované u vinic, spolu s vlastními včelami, dokládají závazek k udržitelnému hospodaření.

Sklep vinařství Sonberk není jako ostatní. Nestoupáte dolů, ale nahoru, směrem k slunci. Umístěn na slunném kopci v historicky bohaté krajině, která má dlouhou tradici vinařství, vypráví příběh o vinicích již od 13. století. Majitelé se rozhodli tuto tradici oživit a pěstovat révu v souladu s přírodou a starými postupy.

Vinice jsou proloženy lučními pásy a levandulí, což nejen podporuje ekosystém, ale také přispívá k udržení vlhkosti v krajině. Každý hrozen je ručně sklízen a pečlivě vybírány pouze ty nejlepší bobule, které se proměňují ve vysoce kvalitní víno.

Vinařství je známé svými vynikajícími odrůdami, jako je sonberský Riesling, Pálava a Merlot. Milovníci vína ocení také Tramín, Muškát moravský, Sauvignon, Rulandské šedé a Chardonnay, které jsou nepostradatelnou součástí nabídky vinařství Sonberk.