Vinařství Sonberk - Riesling 2021 Ipsus

Jedinečná, limitovaná verze polosladkého Rieslingu. Typově podobné víno stylu Německých sladkých Rieslingů z Mosely.

Dostupnost Skladem
440 Kč 586,67 Kč / 1 l
Vinařství Sonberk - Riesling 2021 Ipsus
Barva tohoto vína září jako 24 karátové zlato s jemnými slámovými okraji. Jeho intenzivní vůně přináší bohaté aroma sušeného ovoce, šťavnatých zralých meruněk, medu a květů. Vzhledem k vysokému podílu botrytizovaných hroznů má chuť tohoto vína mohutný nástup s výraznými tóny medu, koření a lehkým nádechem sladkého exotického ovoce. S vyšším obsahem zbytkového cukru a zároveň výraznou a pikantní kyselinou slibuje toto víno krásné dozrávání, přičemž nejlepší roky tohoto Rieslingu jsou stále před ním.

Doplňkové parametry

Kategorie: Česká republika
Klasifikace: Pozdní sběr
Obec: Popice
Objem: 0,75 l
Obsah alkoholu: 13 %
Obsah cukru: Polosladké
Odrůda: Ryzlink rýnský (Riesling)
Ročník: 2021
Vinařská oblast: Morava
Vinařská podoblast: Mikulovská
Vinařská trať: Sonberk
Země původu: Česká republika

Vinařství Sonberk, to jsou moderní a nadčasová vína s historií sahající až do 13. století. Ročně vyprodukuje 50 až 150 tisíc lahví, přičemž kvalita je vždy na prvním místě. Mandloně, meruňky a levandule pěstované u vinic, spolu s vlastními včelami, dokládají závazek k udržitelnému hospodaření.

Sklep vinařství Sonberk není jako ostatní. Nestoupáte dolů, ale nahoru, směrem k slunci. Umístěn na slunném kopci v historicky bohaté krajině, která má dlouhou tradici vinařství, vypráví příběh o vinicích již od 13. století. Majitelé se rozhodli tuto tradici oživit a pěstovat révu v souladu s přírodou a starými postupy.

Vinice jsou proloženy lučními pásy a levandulí, což nejen podporuje ekosystém, ale také přispívá k udržení vlhkosti v krajině. Každý hrozen je ručně sklízen a pečlivě vybírány pouze ty nejlepší bobule, které se proměňují ve vysoce kvalitní víno.

Vinařství je známé svými vynikajícími odrůdami, jako je sonberský Riesling, Pálava a Merlot. Milovníci vína ocení také Tramín, Muškát moravský, Sauvignon, Rulandské šedé a Chardonnay, které jsou nepostradatelnou součástí nabídky vinařství Sonberk.