Vinařství Sonberk - Tramín 2020 Velký Sonberk

Noblesně aromatický a výrazně kořenitý Tramín z nejvyšší řady vín. Jeden z nejlepších, co kdy byl historicky vyroben.

Dostupnost Skladem
380 Kč 506,67 Kč / 1 l
Vinařství Sonberk - Tramín 2020 Velký Sonberk

Víno má jiskrnou zlatou barvu. V jeho vůni zaznívají čerstvě rozmačkané hrozny, vyzrálá mandarinka a květy růží. Chuť je intenzivní, s náznaky vánočních koření a exotického ovoce. Překrásná kořenitost spolu s dlouhým závěrem a decentní kyselinou poskytuje nezapomenutelný zážitek.

Doplňkové parametry

Kategorie: Česká republika
Klasifikace: Výběr z hroznů
Obec: Popice
Objem: 0,75 l
Obsah alkoholu: 14 %
Obsah cukru: Suché
Odrůda: Tramín Červený (Gewurztraminer)
Ročník: 2020
Vinařská oblast: Morava
Vinařská podoblast: Mikulovská
Vinařská trať: Mitrberk
Země původu: Česká republika

Vinařství Sonberk, to jsou moderní a nadčasová vína s historií sahající až do 13. století. Ročně vyprodukuje 50 až 150 tisíc lahví, přičemž kvalita je vždy na prvním místě. Mandloně, meruňky a levandule pěstované u vinic, spolu s vlastními včelami, dokládají závazek k udržitelnému hospodaření.

Sklep vinařství Sonberk není jako ostatní. Nestoupáte dolů, ale nahoru, směrem k slunci. Umístěn na slunném kopci v historicky bohaté krajině, která má dlouhou tradici vinařství, vypráví příběh o vinicích již od 13. století. Majitelé se rozhodli tuto tradici oživit a pěstovat révu v souladu s přírodou a starými postupy.

Vinice jsou proloženy lučními pásy a levandulí, což nejen podporuje ekosystém, ale také přispívá k udržení vlhkosti v krajině. Každý hrozen je ručně sklízen a pečlivě vybírány pouze ty nejlepší bobule, které se proměňují ve vysoce kvalitní víno.

Vinařství je známé svými vynikajícími odrůdami, jako je sonberský Riesling, Pálava a Merlot. Milovníci vína ocení také Tramín, Muškát moravský, Sauvignon, Rulandské šedé a Chardonnay, které jsou nepostradatelnou součástí nabídky vinařství Sonberk.