Vinařství Sonberk - Tramín 2022 Velký Sonberk

Skvěle vybalancovaný Tramín z výjimečné viniční trati Mitrberk. Víno plnějšího stylu, nasládlé aroma, ale v chuti příjemně suché a harmonické.

Dostupnost Skladem
350 Kč 466,67 Kč / 1 l
Vinařství Sonberk - Tramín 2022 Velký Sonberk

Víno má žlutou barvu s jemnými zlatými odlesky. Jeho nasládlá vůně nese tóny exotického koření, zázvoru a čajové růže, které doplňuje aroma lučního medu. Chuť je příjemně kořenitá s náznaky sušených rozinek, medu a cukrového melounu. Toto elegantní víno má dlouhý závěr, decentní kyselinku a vysokou viskozitu. Skvěle doplňuje orientální kuchyni a je ideálním partnerem pro exotická jídla.

Doplňkové parametry

Kategorie: Česká republika
Klasifikace: Pozdní sběr
Obec: Popice
Objem: 0,75 l
Obsah alkoholu: 13 %
Obsah cukru: Suché
Odrůda: Tramín Červený (Gewurztraminer)
Ročník: 2022
Vinařská oblast: Morava
Vinařská podoblast: Mikulovská
Vinařská trať: Mitrberk
Země původu: Česká republika

Vinařství Sonberk, to jsou moderní a nadčasová vína s historií sahající až do 13. století. Ročně vyprodukuje 50 až 150 tisíc lahví, přičemž kvalita je vždy na prvním místě. Mandloně, meruňky a levandule pěstované u vinic, spolu s vlastními včelami, dokládají závazek k udržitelnému hospodaření.

Sklep vinařství Sonberk není jako ostatní. Nestoupáte dolů, ale nahoru, směrem k slunci. Umístěn na slunném kopci v historicky bohaté krajině, která má dlouhou tradici vinařství, vypráví příběh o vinicích již od 13. století. Majitelé se rozhodli tuto tradici oživit a pěstovat révu v souladu s přírodou a starými postupy.

Vinice jsou proloženy lučními pásy a levandulí, což nejen podporuje ekosystém, ale také přispívá k udržení vlhkosti v krajině. Každý hrozen je ručně sklízen a pečlivě vybírány pouze ty nejlepší bobule, které se proměňují ve vysoce kvalitní víno.

Vinařství je známé svými vynikajícími odrůdami, jako je sonberský Riesling, Pálava a Merlot. Milovníci vína ocení také Tramín, Muškát moravský, Sauvignon, Rulandské šedé a Chardonnay, které jsou nepostradatelnou součástí nabídky vinařství Sonberk.