Vinařství Baláž - Frankovka 2022

Klasická Frankovka z výrazného ročníku s typickým odrůdovým projevem a vyzrálým atraktivním patrem a aromatikou.

Dostupnost Skladem
179 Kč 238,67 Kč / 1 l
Vinařství Baláž - Frankovka 2022

číslo šarže: 66-22

vzhled: Tmavě červená barva.
nos: Nos vína je čistý, přímý a postupně se otvírající s lehkým ovocným projevem bobulového a peckového ovoce, povidel, mléčné čokolády a sladkého exotického koření.
chuť: Patro vína je suché a přímé s typickým odrůdovým projevem vyzrálého peckového a bobulového ovoce, svěží ovocnou kyselinou, rozvíjejícím se ovocným tříslem a středně dlouhou dochutí.
doporučujeme: K běžnému pití a degustaci, k růžovým i červeným masům, kvalitním uzeninám a zvěřinovým paštikám.

viniční trať: Zimní vrch se nachází v katastru vinařské obce Dolní Dunajovice. Jedná se o velmi kvalitní polohu s nadmořskou výškou cca 230 m.n.m. Orientace je převážně jižní až jihozápadní. Půdy jsou zde bohaté, hluboké a záhřevné.

Doplňkové parametry

Kategorie: Morava
Klasifikace: Pozdní sběr
Obec: Dolní Dunajovice
Objem: 0,75 l
Obsah alkoholu: 12,5 %
Obsah cukru: Suché
Odrůda: Frankovka (Blaufränkisch)
Ročník: 2022
Vinařská oblast: Morava
Vinařská podoblast: Mikulovská
Vinařská trať: Zimní Vrch
Země původu: Česká republika

Vinařství Baláž – Příběh Tradice a Výjimečných Vín

Vinařství Baláž, rodinný poklad, působící v samotném srdci jižní Moravy v malebných Dolních Dunajovicích. Jeho kořeny sahají až do roku 1998, a od té doby tady, pod Pálavskými kopcemi, rozvíjí svou vášeň pro víno. S věrností k tradici, kterou předávají z generace na generaci, tvoří vína, jež nesou v sobě ducha místa.
Na úbočích Zimního vrchu, na viničních tratích jako Plotny a Pod slunným vrchem, rostou hrozny plné slunce a lásky. Kvalita vinařství Baláž spočívá v pečlivém výběru odrůd, které se v těchto místních podmínkách nejlépe rozvinou. Tím vznikají moderní, autentická vína, která září jedinečnou atmosférou místa.
Vinařství Baláž se specializuje na bílá vína, která vynikají díky charakteru této oblasti. Ryzlink vlašský, Ryzlink rýnský, Rulandské bílé, Sylvánské zelené a prestižní Pálava - to jsou perly, které zde dozrávají pod odborným dohledem. Pro milovníky červených vín zazáří Rulandské modré a Frankovka.
Vinařství Baláž rozděluje svá vína do čtyř kategorií, z nichž každá má svůj vlastní charakter. Klasik, Baláž, Tannowitz a nejvyšší umění vína, česko-rakouská řada Pontic, jsou svědectvím jejich závazku pro dosažení dokonalosti.
Vinařství Baláž je nejen producentem skvostných vín, ale také hluboce zakořeněným členem moravské vinařské tradice. Jejich vína nejsou jen nápojem, jsou to láhev historie a místa, z nichž vyrůstají. Ochutnejte tradici, lásku a vynikající vína vinařství Baláž.