Vinařství Baláž - Merlot Barrique 2022 Tannowitz

Odrůdově typický Merlot, je krásný a plný. Z nejvyšší řady vín Tannowitz. Opulentní barikové víno, ideální společník i krásný dárek pro znalce.

Dostupnost Skladem
339 Kč 452 Kč / 1 l
Vinařství Baláž - Merlot Barrique 2022 Tannowitz

číslo šarže: 115-22

Ruční selekce hroznů, zrání v barrique sudu, minimální zásahy, bez filtrace. Z výsadby 22 let staré vinice Výsluní pochází tento Merlot z řady Tannowitz, který zaujme krásnou granátovou barvou. Víno oplývá chutí hořké čokolády, doplněnou nasládlými tóny exotického koření. Je připravené k okamžitému otevření, ale zároveň je vhodné pro archivaci.

Vzhled Tmavě rubínová až granátová barva.

Nos Víno má čistý a přímý nos s postupně se otevírající elegantní aromatikou vyzrálého peckového a bobulového ovoce, hořké čokolády, sladkého exotického koření a náznaku santalového dřeva a lehké květnatosti.

Patro je suché, čisté a přímé patro vína nabízí pevné ovocné tříslo, vyváženou cukrovost a jemnou limetkovou kyselinu, doprovázenou dlouhotrvající dochutí po hořké čokoládě, sušeném bobulovém ovoci a sladkém exotickém koření.

Celkový dojem Plný a výrazný Merlot z výjimečného ročníku s expresivní aromatickou paletou a komplexním, vyzrálým patrem.

Doporučení k jídlu Ideální k červeným i růžovým masům, zvěřinovým paštikám a kvalitním uzeným masům, skvěle doplní běžnou degustaci.

Doplňkové parametry

Kategorie: Česká republika
Klasifikace: Výběr z hroznů
Obec: Drnholec
Objem: 0,75 l
Obsah alkoholu: 13,5 %
Obsah cukru: Suché
Odrůda: Merlot
Ročník: 2022
Vinařská oblast: Morava
Vinařská podoblast: Mikulovská
Vinařská trať: Výsluní
Země původu: Česká republika

Vinařství Baláž – Příběh Tradice a Výjimečných Vín

Vinařství Baláž, rodinný poklad, působící v samotném srdci jižní Moravy v malebných Dolních Dunajovicích. Jeho kořeny sahají až do roku 1998, a od té doby tady, pod Pálavskými kopcemi, rozvíjí svou vášeň pro víno. S věrností k tradici, kterou předávají z generace na generaci, tvoří vína, jež nesou v sobě ducha místa.
Na úbočích Zimního vrchu, na viničních tratích jako Plotny a Pod slunným vrchem, rostou hrozny plné slunce a lásky. Kvalita vinařství Baláž spočívá v pečlivém výběru odrůd, které se v těchto místních podmínkách nejlépe rozvinou. Tím vznikají moderní, autentická vína, která září jedinečnou atmosférou místa.
Vinařství Baláž se specializuje na bílá vína, která vynikají díky charakteru této oblasti. Ryzlink vlašský, Ryzlink rýnský, Rulandské bílé, Sylvánské zelené a prestižní Pálava - to jsou perly, které zde dozrávají pod odborným dohledem. Pro milovníky červených vín zazáří Rulandské modré a Frankovka.
Vinařství Baláž rozděluje svá vína do čtyř kategorií, z nichž každá má svůj vlastní charakter. Klasik, Baláž, Tannowitz a nejvyšší umění vína, česko-rakouská řada Pontic, jsou svědectvím jejich závazku pro dosažení dokonalosti.
Vinařství Baláž je nejen producentem skvostných vín, ale také hluboce zakořeněným členem moravské vinařské tradice. Jejich vína nejsou jen nápojem, jsou to láhev historie a místa, z nichž vyrůstají. Ochutnejte tradici, lásku a vynikající vína vinařství Baláž.