Vinařství Baláž - Rulandské Modré Barrique 2022 Tannowitz

Elegantní Bariková Rulanda modrá z naší nejvyšší řady vín Tannowitz. Naprostá pecka!

Dostupnost Skladem
339 Kč 452 Kč / 1 l
Vinařství Baláž - Rulandské Modré Barrique 2022 Tannowitz

číslo šarže: 117-22

Toto víno pochází z viniční tratě Zimní vrch v Dolních Dunajovicích. Stejně jako ostatní vína v této řadě, i zde byly hrozny pečlivě vybrány a sbírány ručně, aby zachytily přirozenou esenci terroiru. Víno zrálo v barrique sudech a není filtrováno, což umožňuje přírodě projevit se v nejautentičtější podobě. Hrozny z 12 let starých keřů byly sbírány 13.10.2022 a víno bylo lahvováno 16.8.2023. Očekávejte bohaté tóny lesních bobulí, sladkého exotického koření a jemně mleté kávy.

Toto víno je vhodné k okamžité konzumaci nebo k archivaci, kde se může dále vyvíjet a zračit svůj charakter. Užijte si lahodný zážitek z každého doušku.

Vzhled tohoto vína je světle rubínová až cihlová barva, která příjemně láká k ochutnání.

V nose je cítit čistá a přímá odrůdová charakteristika s dominantními tóny lesního bobulového ovoce, doplněná sušenými bylinkami, sladkým exotickým kořením, čerstvě mletou kávou a jemnou mléčnou čokoládou.

Na patře se projevuje suché a čisté víno s vyzrálými tóny bobulového ovoce, osvěžující citrusovou kyselinou a postupně se rozvíjejícím třískem, který graduje do dlouhé ovocně-kořenité dochuti.

Celkově jde o typické Rulandské modré ála Pinot z Dunajovských kopců, které okouzlí svou atraktivní aromatikou a filigránsky elegantním patrem s dlouhým dozvukem.

Doporučujeme tento skvělý nápoj k běžnému pití i degustaci, ideálně jako doprovod k růžovým drůbežím masům, nenáročným úpravám červených mas a neutrálním sýrům.

Doplňkové parametry

Kategorie: Česká republika
Klasifikace: Výběr z hroznů
Obec: Dolní Dunajovice
Objem: 0,75 l
Obsah alkoholu: 14 %
Obsah cukru: Suché
Odrůda: Rulandské modré (Pinor Noir)
Ročník: 2022
Vinařská oblast: Morava
Vinařská podoblast: Mikulovská
Vinařská trať: Zimní Vrch
Země původu: Česká republika

Vinařství Baláž – Příběh Tradice a Výjimečných Vín

Vinařství Baláž, rodinný poklad, působící v samotném srdci jižní Moravy v malebných Dolních Dunajovicích. Jeho kořeny sahají až do roku 1998, a od té doby tady, pod Pálavskými kopcemi, rozvíjí svou vášeň pro víno. S věrností k tradici, kterou předávají z generace na generaci, tvoří vína, jež nesou v sobě ducha místa.
Na úbočích Zimního vrchu, na viničních tratích jako Plotny a Pod slunným vrchem, rostou hrozny plné slunce a lásky. Kvalita vinařství Baláž spočívá v pečlivém výběru odrůd, které se v těchto místních podmínkách nejlépe rozvinou. Tím vznikají moderní, autentická vína, která září jedinečnou atmosférou místa.
Vinařství Baláž se specializuje na bílá vína, která vynikají díky charakteru této oblasti. Ryzlink vlašský, Ryzlink rýnský, Rulandské bílé, Sylvánské zelené a prestižní Pálava - to jsou perly, které zde dozrávají pod odborným dohledem. Pro milovníky červených vín zazáří Rulandské modré a Frankovka.
Vinařství Baláž rozděluje svá vína do čtyř kategorií, z nichž každá má svůj vlastní charakter. Klasik, Baláž, Tannowitz a nejvyšší umění vína, česko-rakouská řada Pontic, jsou svědectvím jejich závazku pro dosažení dokonalosti.
Vinařství Baláž je nejen producentem skvostných vín, ale také hluboce zakořeněným členem moravské vinařské tradice. Jejich vína nejsou jen nápojem, jsou to láhev historie a místa, z nichž vyrůstají. Ochutnejte tradici, lásku a vynikající vína vinařství Baláž.