Vinařství Baláž - Ryzlink Vlašský ODK 2021

Víno s označením "Dunajovský vlašák" splňující přísná kritéria spolku "Dunajovské kopce. Pro místní terroir typický "Vlašák". 

Dostupnost Skladem
250 Kč 333,33 Kč / 1 l
Vinařství Baláž - Ryzlink Vlašský ODK 2021

číslo šarže: 28-21

Citrónově žlutá barva. Nos čistý a komplexní s výraznou aromatikou vyzrálého peckového a jádrového ovoce, v závěru s tóny bobulového a skořápkového ovoce, minerálně-slaný projev. Na patře suché, vyvážené, s krásně zapracovanou šťavnatou ovocnou kyselinou a dlouhou minerálně-svěží dochutí. Špičkový Ryzlink vlašský s typickou a zároveň výraznou a komplexní aromatikou a vyváženou dlouhou dochutí. Doporučujeme k běžnému pití a degustaci, k bílým drůbežím masům, plodům moře a zrajícím nearomatickým sýrům.

 

ODK:

Víno s označením "Dunajovský vlašák" splňující přísná kritéria spolku "Dunajovské kopce. Pro místní terroir typický "Vlašák". Hrozny pocházejí z viničních tratí "Dunajovský kopců a "Pod Slunným vrchem". Leží ve výšce 221 m.n.m. a mají jižní expozici. Podloží tvoří hlinité spraše a předkvartérní nekarbonátové štěrky.

ocenění: Velká zlatá medaile Král vín

Doplňkové parametry

Kategorie: Morava
Klasifikace: Pozdní sběr
Obec: Dolní Dunajovice
Objem: 0,75 l
Obsah alkoholu: 12 %
Obsah cukru: Suché
Odrůda: Ryzlink Vlašský (Welschriesling)
Ročník: 2021
Vinařská oblast: Morava
Vinařská podoblast: Mikulovská
Vinařská trať: Pod Slunným vrchem
Země původu: Česká republika

Vinařství Baláž – Příběh Tradice a Výjimečných Vín

Vinařství Baláž, rodinný poklad, působící v samotném srdci jižní Moravy v malebných Dolních Dunajovicích. Jeho kořeny sahají až do roku 1998, a od té doby tady, pod Pálavskými kopcemi, rozvíjí svou vášeň pro víno. S věrností k tradici, kterou předávají z generace na generaci, tvoří vína, jež nesou v sobě ducha místa.
Na úbočích Zimního vrchu, na viničních tratích jako Plotny a Pod slunným vrchem, rostou hrozny plné slunce a lásky. Kvalita vinařství Baláž spočívá v pečlivém výběru odrůd, které se v těchto místních podmínkách nejlépe rozvinou. Tím vznikají moderní, autentická vína, která září jedinečnou atmosférou místa.
Vinařství Baláž se specializuje na bílá vína, která vynikají díky charakteru této oblasti. Ryzlink vlašský, Ryzlink rýnský, Rulandské bílé, Sylvánské zelené a prestižní Pálava - to jsou perly, které zde dozrávají pod odborným dohledem. Pro milovníky červených vín zazáří Rulandské modré a Frankovka.
Vinařství Baláž rozděluje svá vína do čtyř kategorií, z nichž každá má svůj vlastní charakter. Klasik, Baláž, Tannowitz a nejvyšší umění vína, česko-rakouská řada Pontic, jsou svědectvím jejich závazku pro dosažení dokonalosti.
Vinařství Baláž je nejen producentem skvostných vín, ale také hluboce zakořeněným členem moravské vinařské tradice. Jejich vína nejsou jen nápojem, jsou to láhev historie a místa, z nichž vyrůstají. Ochutnejte tradici, lásku a vynikající vína vinařství Baláž.