Vinařství Baláž - Sekt Chardonnay a Rulandské bílé 2020

Sekt z vinařství Baláž – Víno s Charakterem

Dostupnost Skladem
435 Kč 580 Kč / 1 l
Vinařství Baláž - Sekt Chardonnay a Rulandské bílé 2020

číslo šarže: 34-22

První sekt z vinařství Baláž je mistrovským dílem spojením Chardonnay a Rulandského bílého. Jeho citronově žlutá barva a něžné perlení krásně korunují tento nápoj.
Nose vás okouzlí čistými a elegantními tóny sušené citrusové kůry, skořápkového ovoce a jemně opečeného toastového chleba. Završuje ho nádech marcipánu a mokrého štěrku.
Suchý, plný a výrazný patro s citrusovou kyselinou a slaností dodává vínu komplexnost. Závěr je dlouhý a perzistentní, doprovázený osvěžující citrusovou linkou a tóny máslového pečiva. Víno, které si zaslouží pozornost.

 

Odrůdové složení: Chardonnay a Rulandské Bílé

Doporučené párování: Podávejte k sladkovodním i mořským rybám a plodům moře. Servírovací teplota optimálně 7 - 10 °C

Obsah alk.:  11,5 %

Doplňkové parametry

Kategorie: Morava
Klasifikace: Extra brut
Obec: Dolní Dunajovice
Objem: 0,75 l
Obsah alkoholu: 11,5 %
Obsah cukru: Suché
Odrůda: Chardonnay, Rulandské bílé (Pinot blanc)
Ročník: 2020
Vinařská oblast: Morava
Vinařská podoblast: Mikulovská
Vinařská trať: Mlýnská
Země původu: Česká republika

Vinařství Baláž – Příběh Tradice a Výjimečných Vín

Vinařství Baláž, rodinný poklad, působící v samotném srdci jižní Moravy v malebných Dolních Dunajovicích. Jeho kořeny sahají až do roku 1998, a od té doby tady, pod Pálavskými kopcemi, rozvíjí svou vášeň pro víno. S věrností k tradici, kterou předávají z generace na generaci, tvoří vína, jež nesou v sobě ducha místa.
Na úbočích Zimního vrchu, na viničních tratích jako Plotny a Pod slunným vrchem, rostou hrozny plné slunce a lásky. Kvalita vinařství Baláž spočívá v pečlivém výběru odrůd, které se v těchto místních podmínkách nejlépe rozvinou. Tím vznikají moderní, autentická vína, která září jedinečnou atmosférou místa.
Vinařství Baláž se specializuje na bílá vína, která vynikají díky charakteru této oblasti. Ryzlink vlašský, Ryzlink rýnský, Rulandské bílé, Sylvánské zelené a prestižní Pálava - to jsou perly, které zde dozrávají pod odborným dohledem. Pro milovníky červených vín zazáří Rulandské modré a Frankovka.
Vinařství Baláž rozděluje svá vína do čtyř kategorií, z nichž každá má svůj vlastní charakter. Klasik, Baláž, Tannowitz a nejvyšší umění vína, česko-rakouská řada Pontic, jsou svědectvím jejich závazku pro dosažení dokonalosti.
Vinařství Baláž je nejen producentem skvostných vín, ale také hluboce zakořeněným členem moravské vinařské tradice. Jejich vína nejsou jen nápojem, jsou to láhev historie a místa, z nichž vyrůstají. Ochutnejte tradici, lásku a vynikající vína vinařství Baláž.