Vinařství Baláž - Tramín Červený 2022 PONTIC

Tramín červený v řadě Pontic z vinařství Baláž - Přírodní a výjimečné víno bez filtrování.

Dostupnost Skladem
310 Kč 413,33 Kč / 1 l
Vinařství Baláž - Tramín Červený 2022 PONTIC

číslo šarže: 12-22

Tramín červený v řadě Pontic z vinařství Baláž - Přírodní a výjimečné víno bez filtrování.

S výraznou jantarovou barvou a jemnými sedimenty, toto nefiltrované víno z odrůdy Tramín červený je opravdovým pokladem.

 

Jeho odrůdově typický ovocně-květinový projev na nose zahrnuje tóny zralého peckového ovoce, sušených okvětních lístků růží, a studeného čaje, zakončené jemnými náznaky teplého karamelu a včelího vosku.
Na patře zazáří suchost, plnost a komplexnost s rozvíjejícím se osvěžujícím ovocným tříslem a krémovým ovocně-kořenitým projevem. Jeho neuvěřitelně dlouhá dochuť přináší tóny sušených čajových lístků a sladkého koření, což z něj činí velké, komplexní a "přirozené" víno.

 

Ocenění: Prague Wine Trophy 2023 Prague Premium Gold

                

Odrůdové složení: Tramín Červený - oranžový

Doporučené párování: Výborně se hodí k bílým a růžovým masům, červeným masům připraveným na grilu, tvrdým i měkkým zrajícím sýrům, sušeným masům a kvalitním uzeninám. Servírovací teplota optimálně 10 - 12 °C

Obsah alk.:  13 %

Doplňkové parametry

Kategorie: Morava
Obec: Dolní Dunajovice
Objem: 0,75 l
Obsah alkoholu: 13 %
Obsah cukru: Suché
Odrůda: Tramín Červený (Gewurztraminer)
Ročník: 2022
Vinařská oblast: Morava
Vinařská podoblast: Mikulovská
Vinařská trať: Mlýnská
Země původu: Česká republika

Vinařství Baláž – Příběh Tradice a Výjimečných Vín

Vinařství Baláž, rodinný poklad, působící v samotném srdci jižní Moravy v malebných Dolních Dunajovicích. Jeho kořeny sahají až do roku 1998, a od té doby tady, pod Pálavskými kopcemi, rozvíjí svou vášeň pro víno. S věrností k tradici, kterou předávají z generace na generaci, tvoří vína, jež nesou v sobě ducha místa.
Na úbočích Zimního vrchu, na viničních tratích jako Plotny a Pod slunným vrchem, rostou hrozny plné slunce a lásky. Kvalita vinařství Baláž spočívá v pečlivém výběru odrůd, které se v těchto místních podmínkách nejlépe rozvinou. Tím vznikají moderní, autentická vína, která září jedinečnou atmosférou místa.
Vinařství Baláž se specializuje na bílá vína, která vynikají díky charakteru této oblasti. Ryzlink vlašský, Ryzlink rýnský, Rulandské bílé, Sylvánské zelené a prestižní Pálava - to jsou perly, které zde dozrávají pod odborným dohledem. Pro milovníky červených vín zazáří Rulandské modré a Frankovka.
Vinařství Baláž rozděluje svá vína do čtyř kategorií, z nichž každá má svůj vlastní charakter. Klasik, Baláž, Tannowitz a nejvyšší umění vína, česko-rakouská řada Pontic, jsou svědectvím jejich závazku pro dosažení dokonalosti.
Vinařství Baláž je nejen producentem skvostných vín, ale také hluboce zakořeněným členem moravské vinařské tradice. Jejich vína nejsou jen nápojem, jsou to láhev historie a místa, z nichž vyrůstají. Ochutnejte tradici, lásku a vynikající vína vinařství Baláž.