Vinařství Jindřich Kadrnka - Hibernal K3 Liščí Vrch 2022

Tento divočák uchvátí už na první pohled svou zlatavou barvou krásné viskozity. Zkrátka senzační, svěží, minerální víno.

Dostupnost Skladem
279 Kč 372 Kč / 1 l
Vinařství Jindřich Kadrnka - Hibernal K3 Liščí Vrch 2022

číslo šarže: 02/22

Hrozny tohoto velmi elegantního vína vyrostly na jedné z nejlepších viničních tratí na Mikulovsku. Viniční trať "Liščí vrch" se nachází v katastru obce Březí, vinice jsou na mírném svahu cca 230 m nad mořem, s jižní expozicí se sklonem 10 %. Menší část vinic je na terasách. V podloží lze nalézt černozem, spraš a místy jíl s vápenným skeletem. Půda má dostatečný obsah vápníku, kolem 10 %. Poloha leží nad mrazovou hranicí 215 m nad mořem, takže zde vinice odolala i neobvykle nízkým mrazům v roce 1985.

  • Tento divočák uchvátí už na první pohled svou zlatavou barvou krásné viskozity.
  • Ve vůni je pak neskutečná exploze vůní, kde se na sebe najednou mačká zralá josta, černý rybíz, angrešt, liči, čerstvé bylinky, grepová kůra a spousta exotického ovoce.
  • Chuť je krásně šťavnatá, opět plná směsi ovoce, velmi živá s jemně slaným závěrem.

 

Hrozny byly zcela zdravé a macerovaly po zpracování 20 hodin v lisu. Víno kvasilo v nerezové nádobě a bylo 4 měsíce mícháno na jemných kalech.

Zkrátka senzační vůně plná citrusů i černého rybízu. Svěží, minerální víno které stojí za to ochutnat.

Doporučené párování:
 tohle víno dobře doprovodí předkrmy, ryby nebo mořské plody.

Odrůdové složení: Hibernal

Obsah alk.: 12,5 %

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Morava
Klasifikace: Pozdní sběr
Obec: Březí
Objem: 0,75 l
Obsah alkoholu: 12,5 %
Obsah cukru: Polosuché
Odrůda: Hibernal
Ročník: 2022
Vinařská oblast: Morava
Vinařská podoblast: Mikulovská
Vinařská trať: Liščí vrch
Země původu: Česká republika

Vinařství Kadrnka se nachází ve vinařské obci Březí u Mikulova v blízkosti Pavlovských a Dunajovských vrchů. Jindra Kadrnka se svou rodinnou jsou již čtvrtá generace, která ve vinařství pokračuje.

Jeho nejdůležitějším profesním krokem bylo, když v roce 2001 nastoupil do vinařství Mikros-vín Mikulov.  Poté byl u vzniku vinařství Galant, odkud po dvou letech v roce 2009 odešel do Vinařství Volařík,  kde má na starosti vinice a výrobní část. Nějaký čas strávil i prací v Rakousku, kde se mu líbil hlavně přístup k vinařství a vinicím. Toto všechno mu přineslo cenné zkušenosti a umožnilo pozvednout rodinnou tradici na dnešní úroveň.

Rodinné vinařství Kadrnků produkuje špičkový hrozen, protože oni věří, že pouze ten je základem pro vynikající víno. Jindra, jako správný vinohradník, klade důraz na všechny práce ve vinici, co nejméně chemických zásahů, co nejšetrnější přístup ke keři, hroznu a vínu celkově.