Vinařství Jindřich Kadrnka - Merlot K4 Reserva Ořechová hora 2019

Merlot rubínově až temně hluboké barvy a velmi bohaté vůni.

Dostupnost Skladem
495 Kč 660 Kč / 1 l
Vinařství Jindřich Kadrnka - Merlot K4 Reserva Ořechová hora 2019

Hledáte něco jako dárek, nebo velké červené víno z Moravy, na takové to večerní popíjení u krbu či dobré knížky? Vino nad kterým budete přemýšlet a bude Vás nutit si zakroužit ve skleničce? Tak v tom případě Jindrův Merlot z Ořechové Hory!

Tohle víno pochází z Mikulovské podoblasti.

Hrozny ze kterých je toto skvělé červené víno vyrobeno, vyrostly a dozrály v Březí na viniční trati Ořechová hora. Kvašení probíhalo v betonových vajíčkách, kde víno zrálo na slupkách 10 měsíců. Následně  po vylisování pak víno zrálo 18 měsíců ve velkém dřevěném sudu a v barikových sudech. Poté bylo zceleno v nerezové nádobě a naplněno.

Víno je velmi bohaté ve vůni, kde se mísí tóny černého ovoce, višní, ušlechtilého dřeva, lískových oříšků, hořké čokolády a čerstvě pražené kávy. V chuti pak k tomu všemu ještě výrazná struktura a bohatost podtržená sladkým tříslem. Cukernatost hroznů při sběru 24,2°NM

 

  • barva je krásně rubínová až temně hluboká
  • na nose je výrazně ovocitý s tóny zralých švestek, lískového oříšku, horkého makového závinu a nádechem hořké čokolády
  • chuť je jemně kořenitá s tóny sušených švestek, višní a kávového zrna

 

Doporučené párování: nejlépe se hodí k červenému masu, zejména ke grilovaným nebo uzeným. Skvělé k výrazným typům sýrů.

Odrůdové složení: Merlot

Obsah alk.: 14,5 %

 

Ořechová hora je vynikající poloha, která produkuje nádherná a velmi specifická vína. Trať je jižní expozice, nadmořská výška je kolem 260 m.n.m. Půda je zde jílovitá, místy sprašovitá s vápencovým podložím a obsahem pro révu dostupného vápníku kolem 10 %. Obzvláště odrůda Ryzlinku vlašskýho zde poskytuje výjimečná vína, která se ve vyšší zralosti hroznů vyznačují: ve vůni vlašský ořech v různých zralostech, suché listí ořešáku, rozinky, minerálností a ovocitostí. V chuti pak mohutností, medovostí, ovocitostí a slaností.

Doplňkové parametry

Kategorie: Morava
Klasifikace: MZV
Obec: Březí
Objem: 0,75 l
Obsah alkoholu: 14,5 %
Obsah cukru: Suché
Odrůda: Merlot
Ročník: 2019
Vinařská oblast: Morava
Vinařská podoblast: Mikulovská
Země původu: Česká republika

Vinařství Kadrnka se nachází ve vinařské obci Březí u Mikulova v blízkosti Pavlovských a Dunajovských vrchů. Jindra Kadrnka se svou rodinnou jsou již čtvrtá generace, která ve vinařství pokračuje.

Jeho nejdůležitějším profesním krokem bylo, když v roce 2001 nastoupil do vinařství Mikros-vín Mikulov.  Poté byl u vzniku vinařství Galant, odkud po dvou letech v roce 2009 odešel do Vinařství Volařík,  kde má na starosti vinice a výrobní část. Nějaký čas strávil i prací v Rakousku, kde se mu líbil hlavně přístup k vinařství a vinicím. Toto všechno mu přineslo cenné zkušenosti a umožnilo pozvednout rodinnou tradici na dnešní úroveň.

Rodinné vinařství Kadrnků produkuje špičkový hrozen, protože oni věří, že pouze ten je základem pro vynikající víno. Jindra, jako správný vinohradník, klade důraz na všechny práce ve vinici, co nejméně chemických zásahů, co nejšetrnější přístup ke keři, hroznu a vínu celkově.