Vinařství Filip Mlýnek - Pálava 2023 Dunajovský kopec

Suchá Pálava s nízkým zbytkovým cukrem a svěží kyselinou, líbezné tóny mandarinek a liči.

Dostupnost Skladem
239 Kč 318,67 Kč / 1 l
Vinařství Filip Mlýnek - Pálava 2023 Dunajovský kopec
Vinařství Filip Mlýnek - Pálava 2023 Dunajovský kopec
Novinka Tip

číslo šarže: 20/2023

Typická "mandarinková" Pálava s pevnou aromatikou. Toto víno vyniká nádherně ovocnou vůní, připomínající včelí plást s dominancí mandarinek. V chuti je krásně suché s výraznou mineralitou, kterou přináší Mikulovské kopce.

DEGUSTACE

VZHLED: Světle zlatá barva.

BUKET: Ovocné aroma zralých mandarinek, liči a kandovaného peckového ovoce, s jemným karamelizovaným nádechem.

CHUŤ: Svěží a plná, s limetkovou kyselinkou a příjemným suchým závěrem.

Tato suchá Pálava s nízkým zbytkovým cukrem a svěží kyselinou je ideální pro milovníky výrazných, ovocných vín s minerálním podtónem.

Doplňkové parametry

Kategorie: Morava
Klasifikace: Pozdní sběr
Obec: Dolní Dunajovice
Objem: 0,75 l
Obsah alkoholu: 13,5 %
Obsah cukru: Suché
Odrůda: Pálava
Ročník: 2023
Vinařská oblast: Morava
Vinařská podoblast: Mikulovská
Vinařská trať: Dunajovský kopec
Země původu: Česká republika

Filip Mlýnek trávil čas ve vinařství už jako malý, kdy jeho děda působil v závodech Dolní Dunajovice. Dále pak s bratrem jako děti pomáhaly při výrobě vína svému otci. Po škole odešel sbírat zkušenosti do Německa, kde se učil vinařství v úspěšném Weingut Künstler. V ČR působil například dlouho jako hlavní enolog vinařství Volařík.

Vinař Filip Mlýnek, živoucí legenda z Dolních Dunajovic co trávil čas ve vinařství už jako malý klučík, kdy jeho děda působil v zemědělských závodech v onbci Dolní Dunajovice. Krátce po škole, Filip odchází za hranice vlasti sbírat zkušenosti do Německa, vybral si k tomu nejlepší možnou školu, vinařství Künstler, mimochodem rodina Künstlerů pochází právě z Dolních Dunajovic. Po návratu ze zahraničí Filip nastupuje na další stáž k několika výjimečným vinařům, zejména vinařství Volařík, kde působil jako hlavní enolog a zhruba v roce 2016 odchází a začíná s prací sám na sebe.

Vinařství Filipa Mlýnka se nachází v Dolních Dunajovicích. Hrozny pro vyráběné víno pocházejí z velmi kvalitních vinic v okolí Pálavy. Filip Mlýnek je držitelem titulu Enolog roku 2014. Jeho vína jsou produkována zatím pouze v malých šaržích a vyhledávána pro svoji vysokou kvalitu.