Vinařství Filip Mlýnek - Ryzlink Rýnský 2023 Staré

Neskutečně našlapaný Rýňák jak v chuti tak ve vůňi. Vůně minerálně-rozinková se silným projevem po písčitém podloží

Dostupnost Skladem
259 Kč 345,33 Kč / 1 l
Vinařství Filip Mlýnek - Ryzlink Rýnský 2023 Staré
Vinařství Filip Mlýnek - Ryzlink Rýnský 2023 Staré
Novinka Tip

číslo šarže: 11/2023

Plný polosuchý Ryzlink rýnský z Vinařství Filip Mlýnek, pocházející z více než 30leté viniční trati Staré z obce Dobré Pole. Tento Rýňák se vyznačuje výraznou ovocnou vůní a plnou šťavnatou chutí. Vyvážený poměr zbytkového cukru a svěží kyseliny doplňuje minerální slanost, pocházející z písčitého a vápenitého podloží.

DEGUSTACE

VZHLED: Světle žlutá barva.

BUKET: Výrazné aroma minerálů a rozinek, s podtóny písčitého podloží.

CHUŤ: Šťavnatá a plná, s jemnou slaností a neagresivním cukrem. Vyvážené kyseliny dodávají svěžest, a zbytkový cukr harmonicky doplňuje celkový profil.

Tento Ryzlink má velký potenciál na archivaci, což z něj činí ideální volbu pro milovníky kvalitních vín s dlouhou životností. Jedná se o jednu z nejlepších ukázek Ryzlinku na Jižní Moravě.

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Česká republika
Klasifikace: Výběr z hroznů
Obec: Dobré pole
Objem: 0,75 l
Obsah alkoholu: 14 %
Obsah cukru: Polosuché
Odrůda: Ryzlink rýnský (Riesling)
Ročník: 2023
Vinařská oblast: Morava
Vinařská podoblast: Mikulovská
Vinařská trať: Staré
Země původu: Česká republika

Filip Mlýnek trávil čas ve vinařství už jako malý, kdy jeho děda působil v závodech Dolní Dunajovice. Dále pak s bratrem jako děti pomáhaly při výrobě vína svému otci. Po škole odešel sbírat zkušenosti do Německa, kde se učil vinařství v úspěšném Weingut Künstler. V ČR působil například dlouho jako hlavní enolog vinařství Volařík.

Vinař Filip Mlýnek, živoucí legenda z Dolních Dunajovic co trávil čas ve vinařství už jako malý klučík, kdy jeho děda působil v zemědělských závodech v onbci Dolní Dunajovice. Krátce po škole, Filip odchází za hranice vlasti sbírat zkušenosti do Německa, vybral si k tomu nejlepší možnou školu, vinařství Künstler, mimochodem rodina Künstlerů pochází právě z Dolních Dunajovic. Po návratu ze zahraničí Filip nastupuje na další stáž k několika výjimečným vinařům, zejména vinařství Volařík, kde působil jako hlavní enolog a zhruba v roce 2016 odchází a začíná s prací sám na sebe.

Vinařství Filipa Mlýnka se nachází v Dolních Dunajovicích. Hrozny pro vyráběné víno pocházejí z velmi kvalitních vinic v okolí Pálavy. Filip Mlýnek je držitelem titulu Enolog roku 2014. Jeho vína jsou produkována zatím pouze v malých šaržích a vyhledávána pro svoji vysokou kvalitu.