Vinařství Filip Mlýnek - Veltlínské Zelené - Pod Valtickou 2019

Filipův robustní Veltlín, pocházející z 33 let staré vinice!

Dostupnost Skladem
249 Kč –20 % 199 Kč 265,33 Kč / 1 l
Vinařství Filip Mlýnek - Veltlínské Zelené - Pod Valtickou 2019
Akce Výprodej
249 Kč –20 %

Zdravé hrozny Veltlínu z tratě Pod Valtickou byly 24 hodin macerovány na vlastních slupkách, aby došlo k uvolnění co největšího množství aromat a navíc tím víno získává na mohutnosti, která je později vhodná i k delší archivaci. Poté samotok a půl roční zrání na hrubých kvasinkách.

Podloží vinice je vápenito-písčité.

  • Barva středně zlatavá.
  • Ve vůní je možné cítit citronové tony s pepřovou dochutí, lákající k dalšímu napití.
  • Vůně žlutého melounu, broskví, ananasu a minerality.

Víno má krásný minerální závěr tolik typický pro vápenitý podklad půdy z Pálavských vrchů.

V chuti je veltlín poměrně robustní, dlouhý, minerální, s ovocným profilem, lehčí hořčinkou a klasickým rakouským štychem. Suché, harmonické na konci kousavé, pepřnaté až slané.

 

Doporučené párování: Svíčková na smetaně s knedlíkem

Odrůdové složení: Veltlínské Zelené

Obsah alk.: 13,5 %

Doplňkové parametry

Kategorie: Morava
Klasifikace: Pozdní sběr
Obec: Mikulov
Objem: 0,75 l
Obsah alkoholu: 13,5 %
Obsah cukru: Suché
Odrůda: Veltlínské Zelené (Grüner Veltliner)
Ročník: 2019
Vinařská oblast: Morava
Vinařská podoblast: Mikulovská
Země původu: Česká republika

Filip Mlýnek trávil čas ve vinařství už jako malý, kdy jeho děda působil v závodech Dolní Dunajovice. Dále pak s bratrem jako děti pomáhaly při výrobě vína svému otci. Po škole odešel sbírat zkušenosti do Německa, kde se učil vinařství v úspěšném Weingut Künstler. V ČR působil například dlouho jako hlavní enolog vinařství Volařík.

Vinař Filip Mlýnek, živoucí legenda z Dolních Dunajovic co trávil čas ve vinařství už jako malý klučík, kdy jeho děda působil v zemědělských závodech v onbci Dolní Dunajovice. Krátce po škole, Filip odchází za hranice vlasti sbírat zkušenosti do Německa, vybral si k tomu nejlepší možnou školu, vinařství Künstler, mimochodem rodina Künstlerů pochází právě z Dolních Dunajovic. Po návratu ze zahraničí Filip nastupuje na další stáž k několika výjimečným vinařům, zejména vinařství Volařík, kde působil jako hlavní enolog a zhruba v roce 2016 odchází a začíná s prací sám na sebe.

Vinařství Filipa Mlýnka se nachází v Dolních Dunajovicích. Hrozny pro vyráběné víno pocházejí z velmi kvalitních vinic v okolí Pálavy. Filip Mlýnek je držitelem titulu Enolog roku 2014. Jeho vína jsou produkována zatím pouze v malých šaržích a vyhledávána pro svoji vysokou kvalitu.