Vinařství Filip Mlýnek - Ryzlink Vlašský 2023 Liščí vrch

Plnější typ vlašáku. S minerálním podtónem, které víno získalo z vápenito-jílovitých spraší, na kterých jsou vinice vysázené.

Dostupnost Skladem
249 Kč 332 Kč / 1 l
Vinařství Filip Mlýnek - Ryzlink Vlašský 2023 Liščí vrch
Vinařství Filip Mlýnek - Ryzlink Vlašský 2023 Liščí vrch
Novinka Tip

číslo šarže: 6/2023

Filip Mlýnek: "Nádherně suchý minerální vlašák, vůně nabušená po kandovaném ovoci s kombinací vlašských ořechů. V chuti rozinečka, hoodně minerálu a krásná dlouhá perzistence po nadupaném vlašáku , který se míchal na hrubých kvasnicích cca 6 měsíců."

Plnější typ vlašáku. S minerálním podtónem, které víno získalo z vápenito-jílovitých spraší, na kterých jsou vinice vysázené.

 

  • barva je vesele žlutá s krásně nazelenalými odlesky
  • na nose můžeme cítít citrusy, med, gdoule, minerální tóny
  • chuť je intenzivní, kulatá, mohutná, vlašský ořech, šťavnatá kyselina

 

Doporučené párování: Tučné ryby, Výraznější úpravy bílého masa

Odrůdové složení: Ryzlink Vlašský

Obsah alk.: 14,5 %

Doplňkové parametry

Kategorie: Morava
Klasifikace: Výběr z hroznů
Obec: Březí
Objem: 0,75 l
Obsah alkoholu: 14,5 %
Obsah cukru: Suché
Odrůda: Ryzlink Vlašský (Welschriesling)
Ročník: 2023
Vinařská oblast: Morava
Vinařská podoblast: Mikulovská
Vinařská trať: Liščí vrch
Země původu: Česká republika

Filip Mlýnek trávil čas ve vinařství už jako malý, kdy jeho děda působil v závodech Dolní Dunajovice. Dále pak s bratrem jako děti pomáhaly při výrobě vína svému otci. Po škole odešel sbírat zkušenosti do Německa, kde se učil vinařství v úspěšném Weingut Künstler. V ČR působil například dlouho jako hlavní enolog vinařství Volařík.

Vinař Filip Mlýnek, živoucí legenda z Dolních Dunajovic co trávil čas ve vinařství už jako malý klučík, kdy jeho děda působil v zemědělských závodech v onbci Dolní Dunajovice. Krátce po škole, Filip odchází za hranice vlasti sbírat zkušenosti do Německa, vybral si k tomu nejlepší možnou školu, vinařství Künstler, mimochodem rodina Künstlerů pochází právě z Dolních Dunajovic. Po návratu ze zahraničí Filip nastupuje na další stáž k několika výjimečným vinařům, zejména vinařství Volařík, kde působil jako hlavní enolog a zhruba v roce 2016 odchází a začíná s prací sám na sebe.

Vinařství Filipa Mlýnka se nachází v Dolních Dunajovicích. Hrozny pro vyráběné víno pocházejí z velmi kvalitních vinic v okolí Pálavy. Filip Mlýnek je držitelem titulu Enolog roku 2014. Jeho vína jsou produkována zatím pouze v malých šaržích a vyhledávána pro svoji vysokou kvalitu.